پزشک سایت

پزشک سایت

یکشنبه, تیر ۳۱, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

 • فروش قسطی دستگاه HIFU و جوان‌سازی پوست
 • هایفوتراپی: یک روش مدرن و غیرتهاجمی برای جوانسازی پوست

در تماس باشید

پزشکی

خرید داروی اوزمپیک برای لاغری و قیمت آن (یکشنبه۳۱ تیر ۱۴۰۳ )

خرید داروی اوزمپیک برای لاغری و قیمت آن (یکشنبه۳۱ تیر ۱۴۰۳ )

قیمت امروز آمپول اوزمپیک (۲۱ جولای ۲۰۲۴ ) مبلغ ۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان

برای خرید آمپول لاغری اوزمپیک با مبلغ اعلام شده ، فرم زیر را پر نماید تا اطلاعات شما به داروخانه منتقل گردد. در اولین روز کاری پس از ثبت اطلاعات ، از داروخانه با شما تماس گرفته خواهد شد .


  اوزمپیک (سماگلوتاید) داروی تزریقی (شبه انسولین) است که در سال ۲۰۱۷ به منظور کنترل دیابت تایپ ۲ وارد بازار دارویی دنیا شد اما دیری نگذشت که یکی از اثرات جانبی مهم این دارو نظر دانشمندان را به خود جلب کرد و آن چیزی نبود جز کاهش وزن موثر توسط این دارو به طوری که در سال ۲۰۱۹، ۳۲۰ میلیون ویو در شبکه اجتماعی تیک تاک با این دارو به منتشر شد و این توسط افرادی بود که دیابت تایپ ۲ نداشتند و با این دارو موفق به کاهش وزن بسیار خوبی شده بودند.

  این نتایج و نتایج تحقیقات علمی دانشمندان و داروسازان باعث شد سازمان غذا و دارو امریکا این دارو را به عنوان روشی موثر در کاهش وزن معرفی نماید.

  نکته مهم:نتایج به دست آمده بر روی این دارو نشان می دهد کاهش وزن ایجاد شده پس از قطع مصرف به سختی بازخواهد گشت!

  آمپول سماگلوتاید چیست؟

  سماگلوتاید آگونیست گیرنده GLP1 است که به صورت یک بار در هفته تجویز میشود و به صورت رسمی در یال ۲۰۱۷ با نام تجاری اوزمپیک جهت کنترل قند خون در دیابت تیپ ۲ وارد بازار دارویی دنیا شد اما اتفاق متحیر کننده ای افتاد!!! دانشمندان فهمیدند این دارو نه تنها موجب کنترا قند خون می شود بلکه سبب کاهش وزن نیز میگردد در نتیجه شرکت NOVO NORDISK توانست تاییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) را برای این دارو بگیرد و در راستای کاهش وزن افراد غیر دیابتی با BMI بیشتر یا مساوی ۳۰ یا ۲۷ با یکی از شرایط High Risk مثل فشار خون، کلسترول بالا و دیابت این دارو را وارد بازار نماید.

  آمپول اوزمپیک چگونه باعث کاهش وزن و لاغری میشود؟

  سماگلوتاید آگونیست گیرنده GLP1 است که به صورت یک بار در هفته تجویز میشود و به صورت رسمی در یال ۲۰۱۷ با نام تجاری اوزمپیک جهت کنترل قند خون در دیابت تیپ ۲ وارد بازار دارویی دنیا شد اما اتفاق متحیر کننده ای افتاد!!! دانشمندان فهمیدند این دارو نه تنها موجب کنترا قند خون می شودئ بلکه سبب کاهش وزن نیز میگردد در نتیجه شرکت NOVO NORDISK توانست تاییدیه سازمان غذا و دارو (FDA) را برای این دارو بگیرد و در راستای کاهش وزن افراد غیر دیابتی با BMI بیشتر یا مساوی ۳۰ یا ۲۷ با یکی از شرایط High Risk مثل فشار خون، کلسترول بالا و دیابت این دارو را وارد بازار نماید.

  نحوه مصرف اوزمپیک برای لاغری

  برند اوزمپیک با ۳ دوز۰.۲۵mg, 0.5mg, and 1mgوجود دارد که نحوه تجویز آن به صورت زیر است:

  ۴ هفته اول: یک بار در هفته ۰.۲۵ میلی گرم

  ۴ هفته دوم: یک بار در هفته ۰.۵ میلی گرم

  ۴ هفته سوم : یک بار در هفته ۱میلی گرم

  ۴ هفته چهارم: یک بار در هفته ۱.۷ میلی گرم

  از هفته ۱۷ به بعد بیمار می تواند دوز را به ۲.۴ میلی گرم در هفتهدر صورت تحمل افزایش دهد در غیر این صورت روی ۱.۷ میلی گرم بماند.

  نکته مهم این است که روز و محل تزریق در بدن ثابت بماند برای مثال اگر هر هفته یک شنبه ها تزریق می کردید هر هفته همین روز را جهت تزریق انتحاب کنید

  هم چنین محل تزریق هم اگر دور ناف یا بازو انتخاب شده بهتر است ثابت بماند.

  عوارض جانبی اوزمپیک

  توجه به این نکته برای بیمار الزامی است که همزمان با افزایش دوز به صورت ماهانه عوارض جانبی اوزمپیک هم بیشتر خود را نشان می دهد این عوارض شامل تهوع، اسهال، یبوست، سردرد، سرگیجه می باشد که از بقیه شایع تر هستند

  در صورت هرگونه تغییر در مود یا رفتار بهتر است پزشک خود را در جریان قرار دهید.

  نکته بسیار مهم

  اوزمپیک ممکن است سبب افزایش آنزیم لیپاز پانکراس شده و ریسک پانکراتیت را افزایش دهد این عارضه هر چند بسیار نامتداول است اما میتواند کشنده باشد و اورژانس پزشکی محصوب مشود بنابراین این دارو در افرادی که سابقه پانکراتیت حاد یا مزمن دارند ممنوع می باشد

  خرید آمپول اوزمپیک و قیمت در ایران

  این دارو هنور در کشور ما مجوزو تاییدیه سازمان غذا و دارو را دریافت نکرده است اما مانند بسیاری از داروهای مشابه از خارج از کشور وارد شده و به صورت قاچاق به فروش می رسد با توجه به یخچالی بودن دارو بهتر است به هر فروشنده ای اعتماد نشود .

  در رابطه با قیمت نیز در آخرین استعلام گرفته شده از کشور امارات هر بسته یک عددی این دارو قیمتی معادل ۱۴ میلیون تومان دارد که برای ۱ ماه کافی می باشد.

  چگونه بیشترین تاثیر را بگیریم

  اگر میخواهید از این دارو بیشترین تاثیر را جهت کاهش وزن بگیرید باید رژیم غذایی متعادلی داشته باشید!

  بنابراین سعی کنیدتا حد ممکن مصرف غذاهای پرچرب و شیرین مثل فست فود، انواع شیرینی و شکلات صنعتی، نوشابه و …. محدود کرده و در عوض مصرف پروتئین، سبزیجات و غلات پیچیده را به بیشترین حد ممکن برسانید.

  چقدر زمان می برد تا به نتیجه برسیم؟!

  زمان مورد نیاز جهت رسیدن به وزن دلخواه ممکن است در هر فرد متفاوت باشد اما نکته مهم این است که بعد از گذشت ماه اول با افزودن رژیم غذایی متعادل و ورزش به سبک زندگی می توانید در مدت زمان ۳ ماهکاهش وزن قابل توجهی را داشته باشید.

  چگونه از بازگشت وزن بعد از قطع مصرف جلوگیری کنیم؟

  تقریبا ۵ الی ۷ هفته بعد از قطع دارو سیستم بدن طبق روال قبل عمل کرده و احساس گرسنگی باز خواهد گشت اما اگر فرد سعی کند پیوسته آرام غذا بخورد میتواند با تحریک ترشح لپتین و دوپامین احساس سیری را در بدن به وجود بیاورداین زمان باید حداقل ۲۰ دقیقه باشد.

  سوالات شما در مورد آمپول اوزمپیک

  ۱-آیا کاهش وزن با این دارو برگشت پذیر است؟

  هر نوع کاهش وزنی در انسان قابل برگشت می باشد اما با توجه به مکانیسم کاهش وزن این داروبرگشت پذیری به ندرت اتفاق می افتد به شرط این که فرد سبک زندگی و رژیم غذایی متعادلی را حفظ نماید

  ۲- آیا آمپول اوزمپیک عوارض جدی برای سلامتی دارد؟

  افراد دارای مشکلات کلیوی، سابقه بیماری های گوارشی و پانکراس هر گونه عمل جراحی روی دستگاه گوارش و افراد دارای بیماری های تیروئیدی و سابقه سنگ مثانه حتما قبل از استفاده با پزشک خود مشورت نموده و دارو را بدون نسخه رسمی تهیه ننمایند.

  ۳- آیا عوارض گوارشی این دارو قابل تحمل است؟

  دل درد، حالت تهوع، و استفراغ ممکن است در دوز های بالا با این دارو مشاهده شود که قابل تحمل و گذرا می باشد هر چند اگر بیمار به هر دلیلی توانایی تحمل عوارض را نداشت باید دارو را قطع کرده با پزشک معالج مشورت نماید.

  ۴- در ماه اول با آمپول اوزمپیک چقدر کم میکنیم؟

  تجربه در بیماران دیگر نشان داده است در ماه اول این داروی توانایی کاهش وزن حداقل ۵ الی ۶ کیلو را دارد اما شرایط بیمار ورژیم غذایی میتواند این عدد را بیشتر کند.

  ۵- قیمت آمپول اوزمپیک در ایران چند است؟

  با توجه به این که آمپول اوزمپیک هنوزبه صورت رسمی وارد سیستم دارویی کشور نشده است بازه قیمتی بین ۱۵ الی ۱۸ میلیون تومان دارد. این دارو در داروخانه به صورت رسمی موجود نمی باشد.

  ۶- آیا قرص لاغری اوزمپیک وجود دارد ؟

  در حال حاضر اوزمپیک به شکل آمپول و برای تزریق تولید شده است .

  img
  نویسنده

  ادمین

  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.