بافت شناسی پایه جان کوئیرا ۲۰۱۸ ویرایش ۱۵

دانلود رایگان کتاب درسنامه و اطلس بافت شناسی پایه جان کوئیرا ۲۰۱۸ ویرایش ۱۵ (Junqueira’s Basic Histology Text and Atlas) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف).

کتاب بافت شناسی جان کوئیرا، کتابی بسیار ارزشمند در زمینه بافت شناسی برای علوم پایه می باشد که متاسفانه با درسنامه فارسی بافت شناسی سلیمانی راد جایگزین شده است، اما با این وجود همچنان ارزش خود را حفظ کرده است و بسیاری از دانشجویان برای مطالعه درس بافت شناسی از این کتاب و اطلس آن استفاده می کنند. آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال ۲۰۱۸ بوده که توسط انتشارات مک گروهیل در ۵۷۳ صفحه چاپ شده است و با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب بافت شناسی جان کوئیرا

کتاب بافت شناسی پایه جان کوئیرا با دقت و اطمینان کامل و با استفاده از آخرین پژوهش ها در زمینه بافت شناسی انجام گرفته است. نویسنده این کتاب از استادان بنام علوم آناتومی و زیست شناسی سلولی دانشکده پزشکی دانشگاه ایندیانای آمریکای شمالی می باشند، و وسعت اطلاعات ایشان در بیولوژی سلولی معروفیت دارد.

در اهمیت این کتاب، همین بس که با آن که اصل کتاب به زبان اسپانیولی است، تقریبا به تمام زبان های علمی برای دانشکده های پزشکی جهان ترجمه شده و خصوصا متن انگلیسی آن بن مایه اغلب ترجمه ها است.

[download]کتاب میکروب شناسی جاوتز[/download]

کتاب بافت شناسی پایه جان کوئیرا یک متن کلاسیک برای یادگیری بافت شناسی در رشته های علوم پزشکی است. نویسنده به راحتی دانشجو را از علوم پایه به طرف تفکر بالینی سوق می دهد. مؤلف در هر یک از عناوین کتاب پرسش و پاسخ های مناسبی را مطرح کرده است که راه گشای درک عمیق تر از مفاهیم کتاب هستند. کتاب با دارا بودن عکس های فراوان و زیرنویس های گویا به صورت یک اطلس در اختیار دانشجویان قرار دارد.

سرفصل های کتاب بافت شناسی پایه جان کوئیرا ۲۰۱۸ ویرایش ۱۵

کتاب درسنامه و اطلس بافت شناسی جان کوئیرا ۲۰۱۸ دارای ۱۳ فصل اصلی است که در هر فصل به بررسی بافت شناسی اندام های مختلف بدن پرداخته است. ازجمله فصول این کتاب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. بافت شناسی و روش های مطالعه آن: این فصل از کتاب به بررسی آماده سازی بافت ها برای مطالعه، نحوه استفاده از میکروسکوپ نوری، اتورادیوگرافی، کشت سلول و بافت، تفسیر ساختار های موجود در برش های بافتی و شیمی بافتی آنزیمی پرداخته است.
 2. سیتوپلاسم
 3. هسته
 4. بافت اپی تلیال
 5. بافت همبند
 6. بافت چربی؛ شامل چربی سفید و چربی قهوه ای
 7. غضروف؛ شامل غضروف هیالن، فیبری، الاستیک و تولید، رشد و ترمیم غضروف
 8. استخوان؛ سلول های استخوانی، ماتریکس و نقش متابولیک استخوان
 9. بافت عصبی و دستگاه عصبی؛ نورون ها، سلول های گلیال، دستگاه عصبی مرکزی و محیطی
 10. بافت عضلانی شامل عضلات اسکلتی، قلبی و عضلات صاف
 11. دستگاه گردش خون؛ قلب، بافت های دیواره رگ و دستگاه لنفاوی
 12. خون؛ شامل ترکیب پلاسما، سلول های خونی: گلبول های قرمز، گلبول سفید و پلاکت ها
 13. خون سازی؛ مغز استخوان و سلول های بنیادی تمایز نیافته
 14. دستگاه ایمنی و اندام های لنفوئید
 15. دستگاه گوارش، مری، معده، روده باریک و بزرگ
 16. اندام های ضمیمه دستگاه گوارش نظیر پانکراس، غدد بزاقی، کبد، کیسه صفرا
 17. دستگاه تنفس، نای، حلق، حنجره، حرکات تنفسی
 18. پوست؛ اپی درم، درم، هیپودرم
 19. دستگاه ادراری
 20. غدد درون ریز
 21. دستگاه تولید مثل مرد
 22. دستگاه تولید مثل زن
 23. چشم و گوش: اندام های حسی ویژه

در ادامه می توانید کتاب بافت شناسی پایه جان کوئیرا ۲۰۱۸ ویرایش ۱۵ شامل درسنامه و اطلس بافت شناسی را بصورت کاملا رایگان و با فرمت pdf دانلود کنید.

دریافت کتاب