پزشک سایت

پزشک سایت

چهارشنبه, خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • درد میگرن
  • فیله‌های تازه ماهی تن بر روی تخته برش چوبی
  • سیر سیاه روی یک تخته برش چوبی با برخی از حبه‌های پوست کنده شده
  • تصویر زیر یک تصویر جامع و حرفه‌ای از درمان‌های افسردگی را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک فرد در جلسه درمانی، بطری‌های دارو، آیکون‌های مربوط به سبک زندگی سالم (ورزش، رژیم غذایی متعادل) و حمایت از دوستان و خانواده است. پس‌زمینه تصویر یک محیط آرام و اطمینان‌بخش را نشان می‌دهد که بر اهمیت مراقبت از سلامت روان و روش‌های درمانی جامع تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر جامع از فواید دارویی زعفران را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک کاسه زعفران، یک فنجان دم‌نوش زعفران و آیکون‌هایی است که نشان‌دهنده خواص آنتی‌اکسیدانی، بهبود سلامت روان، پیشگیری از سرطان، سلامت قلب و بهبود گوارش هستند. پس‌زمینه تصویر یک محیط پزشکی پاک و آرام را نشان می‌دهد که بر اهمیت درمان‌های طبیعی و نقش زعفران در سلامت کلی تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر حرفه‌ای از جدیدترین روش‌های درمان زگیل تناسلی HPV را نشان می‌دهد. در این تصویر روش‌های مختلف درمانی مانند کرایوتراپی، لیزر درمانی، کرم ایمی‌کیمود، پدوفیلوکس و واکسن HPV دیده می‌شود. این تصویر در یک محیط پزشکی با پزشک که در حال توضیح این درمان‌ها به بیمار است، قرار دارد. عناصر اضافی شامل نمودارهایی از زگیل تناسلی و ویروس HPV هستند که به تصویر افزوده شده‌اند تا بر پیشرفت‌های مدرن پزشکی و مراقبت از بیمار تأکید شود.

در تماس باشید

پزشکی, تغذیه سالم

این گیاه دفع کننده سنگهای کلیه است

این گیاه دفع کننده سنگهای کلیه است
گیاه ذرت مدر و دفع کننده سنگهای کلیه است.

گیاه ذرت مدر و دفع کننده سنگهای کلیه است. همچنین کاکل ذرت برای عفونت مثانه، التهاب سیستم ادراری، التهاب پروستات، سنگ کلیه، نقرس استفاده می شود. همچنین برای درمان نارسایی احتقانی قلب، دیابت، فشار خون بالا، خستگی، و کلسترول بالا استفاده می شود.روغن گیاه حاوی اسیدهای اشباع نشده است که بیماران با کلسترول بالا می‌توانند از آن استفاده کنند .

آثار فارماکولوژیک مشاهده شده: خاصیت کولینرژیکی آن سبب کاهش فشار خون، اثر دیورتیکی و انقباض مثانه می‌گردد، کریپتوگزانتین موجود در گیاه مانند ویتامین A و تانن‌های گیاه سبب خاصیت قابض گیاه است . بعلاوه اثرات آنتی اکسیدانی عصاره کاکل ذرت گزارش شده است  .

احتیاط مصرف: گرده گیاه، باعث واکنشهای حساسیتی می‌گردد. فعالیتهای آلرژیکی مانند درماتیت تماسی و کهیر از کاکل ذرت بخصوص از دانه گرده آن گزارش شده است. همچنین بدلیل وجود یک ماده سمی ناشناخته می‌تواند ترکیبات سیانوژیک ایجاد نماید  .

منع مصرف: در دوران بارداری مصرف نشود  . مصرف هم زمان عصاره کاکل ذرت با فورزماید ممنوع است.

ترکیبات شیمیایی: نشاسته، فلاونوئید، آلکالوئید، آلانتوئین، ساپونین، اسانس، موسیلاژ، ویتامین (K,C) و پتاسیم  .

نحوه و میزان مصرف:

۱- دم کرده: ۱ قاشق مرباخوری کاکل ذرت در نصف فنجان آب جوش، به مدت چند دقیقه ریخته شود و هر ۳-۲ ساعت بصورت گرم یا ولرم میل شود. برای التهاب مثانه روزانه ۵۰۰ میلی‌لیتر نوشیده شود.

۲- جوشانده: جوشانده دانه ذرت بصورت ضماد در درمان زخمها و سوختگیها بکار می‌رود.

۳- تنتور: ۳۰-۱۵ قطره در آب ۴-۳ بار در روز میل شود .

مصرف غذایی: روغن گیاه بعنوان مکمل غذایی با کالری زیاد بکار می‌رود و همچنین از نشاسته این گیاه نیز استفاده می‌شود.

اشتراک گذاری:
img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.