پزشک سایت

پزشک سایت

شنبه, تیر ۲۳, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • تفاوت ICSI و IVF
  • اختلال نقص توجه و بیش‌فعالی (ADHD)

در تماس باشید

طب سنتی

استفاده از طب ایرانی برای کاهش وزن بدون بازگشت

استفاده از طب ایرانی برای کاهش وزن بدون بازگشت

دانش آموخته ی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به نقش طب ایرانی در کاهش وزن و لاغری گفت: طب ایرانی یک روش بسیار موثر و بدون باز گشت جهت کاهش وزن و لاغری است.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر لیلی حمیدنیا اظهارکرد: طب کل نگر، بدن انسان را به مانند سیستمی متشکل از اجزای به هم مرتبط می داند و زمانی که عملکرد یکی از اجزا از تعادل خارج شود می تواند بر عملکرد کل بدن تاثیر بگذارد .
وی افزود: اضافه وزن و چاقی نیز از این فایده مستثنی نیست و هدف اصلی در درمان این بیماری نیز متعادل کردن سیستم های بدن و اصلاح مزاج می باشد .

دکترحمیدنیا گفت: اکثر افرادی که دچار چاقی واضافه وزن می‌شوند کیفیت سردی و تری در بدن افزایش می باید، بنابراین با اصلاح مزاج و رژیم غذایی مبتنی برمیزان کالری و رعایت نکات تغذیه ای جهت رفع این مشکل و برخی از داروهای گیاهی می توان به این افراد کمک کرد. وی هم چنین رعایت سبک زندگی سالم، که متشکل از یک برنامه ی ورزشی منظم روزانه، مدیریت استرس، خواب کافی است را، در روند کاهش وزن بسیار موثر دانست.

دانش آموخته ی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: از مزایای و برتری های کاهش وزن در طب ایرانی و مکمل این است که افراد بدون رژیم هایی غذایی سخت به وزن متعادل می رسند ضمن این که سایر مشکلات بیماران مانند اختلالات عادات ماهانه، مشکلات گوارشی، افسردگی و درد مفاصل که به دنبال عدم تعادل در بدن به وجود می آید نیز برطرف می شود.

دکتر حمید نیا از دیگر مزایای کاهش وزن با طب ایرانی را نسبت به روش های طب نوین رعایت سبک زندگی سالم  دانست و افزود: رعایت سبک زندگی سالم، نه تنها عود مجدد وزن را تجربه نخواهد کرد بلکه تا رسیدن به وزن ایده ال، کاهش سایز و وزن ادامه خواهد داشت.

اشتراک گذاری:
img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.