رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی کشور گفت: بیش از ۷۰ درصد مواد اولیه دارویی در کشور تولید می‌شود.

به گزارش مشرق، فرامرز اختراعی روز دوشنبه در نشست خبری که در پژوهشکده گیاهان دارویی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، افزود: ایران در منطقه به لحاظ زیرساخت‌های تهیه مواد اولیه دارویی و بسته‌بندی منحصر به فرد است و در این شرایط چرا باید داروی خارجی زیاد وارد شود.

وی با تاکید بر تقویت توان تولید داخلی، ادامه داد: تمام داروهای ژنریک مورد آزمایش قرار می‌گیرند و از لحاظ کیفیت با داروهای خارجی برند برابری می‌کنند همچنین مواد اولیه داروهای ضد سرطان در کشور تولید می‌شود.

رئیس هیات مدیره سندیکای تولیدکنندگان مواد دارویی کشور تصریح کرد: مواد دارویی به دلیل استراتژیک بودن و اهمیت آن در بخش درمان باید مورد توجه قرار گیرد زیرا در دنیا ظرفیت‌های تولید مواد مؤثره دارویی وجود دارد که می‌توانیم با کمک شرکت‌های دانش بنیان و داروسازان این مواد با کیفیت و قیمت پایین تولید شود و در بازارهای بین المللی رقابت داشته باشیم.

اختراعی تصریح کرد: ارزش فنی تولید مواد دارویی مؤثره در کشور ما در صنعت داروسازی باید مورد توجه قرار گیرد زیرا ویروس کرونا نشان داد مواد مؤثره دارویی در بهبود بیماری‌ها تاثیرگذار است و در این زمینه در میان کشورهای مختلف خوش درخشیدیم.