رئیس سازمان غذا و دارو از داروهای IVIG و آلبومین به عنوان پرهزینه‌ترین داروهای بیمارستانی یاد کرد و گفت: این داروها کمبود ندارند اما به دلیل تجویز غیرمنطقی همواره احساس کمبود داریم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید حیدر محمدی با اشاره به اینکه تجویز غیرمنطقی داروی IVIG مشکلاتی برای دسترسی بیماران اصلی مصرف کننده این‌ دارو به وجود آورده است، گفت: IVIG و آلبومین پرهزینه‌ترین داروهای بیمارستانی به شمار می‌روند.

وی افزود: داروی IVIG از داروهایی است که مصرف آن مشکل دارد و غیرمنطقی است و پرهزینه‌ترین داروی بیمارستانی در ۱۴۰۲ ، IVIG و آلبومین بوده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: این داروها کمبود ندارند اما به دلیل تجویز غیرمنطقی همواره احساس کمبود داریم. به عنوان مثال در دوران کرونا این داروها برای بیماران به وفور تجویز می‌شد و در مقطعی از سوی معاونت درمان بخشنامه شد که برای کرونا تجویز نشود.

به گزارش تسنیم، داروی آلبومین به منظور جایگزین کردن حجم خون از دست رفته برای بیماران در شرایطی مانند سوختگی شدید یا آسیب‌دیدگی تجویز می‌شود. ایمونوگلوبولین داخل وریدی (IVIG ) نیز درمانی است که در آن آنتی‌بادی‌های حاصل از خون اهدا شده به داخل ورید فرد تزریق می‌شود.