پزشک سایت

پزشک سایت

چهارشنبه, خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • درد میگرن
  • فیله‌های تازه ماهی تن بر روی تخته برش چوبی
  • سیر سیاه روی یک تخته برش چوبی با برخی از حبه‌های پوست کنده شده
  • تصویر زیر یک تصویر جامع و حرفه‌ای از درمان‌های افسردگی را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک فرد در جلسه درمانی، بطری‌های دارو، آیکون‌های مربوط به سبک زندگی سالم (ورزش، رژیم غذایی متعادل) و حمایت از دوستان و خانواده است. پس‌زمینه تصویر یک محیط آرام و اطمینان‌بخش را نشان می‌دهد که بر اهمیت مراقبت از سلامت روان و روش‌های درمانی جامع تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر جامع از فواید دارویی زعفران را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک کاسه زعفران، یک فنجان دم‌نوش زعفران و آیکون‌هایی است که نشان‌دهنده خواص آنتی‌اکسیدانی، بهبود سلامت روان، پیشگیری از سرطان، سلامت قلب و بهبود گوارش هستند. پس‌زمینه تصویر یک محیط پزشکی پاک و آرام را نشان می‌دهد که بر اهمیت درمان‌های طبیعی و نقش زعفران در سلامت کلی تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر حرفه‌ای از جدیدترین روش‌های درمان زگیل تناسلی HPV را نشان می‌دهد. در این تصویر روش‌های مختلف درمانی مانند کرایوتراپی، لیزر درمانی، کرم ایمی‌کیمود، پدوفیلوکس و واکسن HPV دیده می‌شود. این تصویر در یک محیط پزشکی با پزشک که در حال توضیح این درمان‌ها به بیمار است، قرار دارد. عناصر اضافی شامل نمودارهایی از زگیل تناسلی و ویروس HPV هستند که به تصویر افزوده شده‌اند تا بر پیشرفت‌های مدرن پزشکی و مراقبت از بیمار تأکید شود.

در تماس باشید

تغذیه سالم, طب سنتی

گیاهی که هم سنگ کلیه را پودر می‌کند هم به تقویت کلیه کمک می‌کند

گیاهی که هم سنگ کلیه را پودر می‌کند هم به تقویت کلیه کمک می‌کند

یک محقق طب سنتی گفت: خارخاسک یکی از گیاهان دارویی مناسب برای تقویت کلیه است و مُدِر است و برای از بین بردن سنگ کلیه نیز استفاده می‌شود و حتی برای ناباروری آقایان نیز استفاده می‌شود.

به گزارش بهداشت نیوز رامین تاجبخش از محققان طب سنتی کشورمان با حضور در برنامه انارستان شبکه افق و طی گفت‌وگویی درباره گیاهان دارویی مناسب برای درمان سنگ کلیه اظهار کرد: یکی از وظایف کلیه این است که رطوبت کلیه را از طریق ادرار دفع کند. اگر مشکلی در کلیه ایجاد شود، وظیفه اصلی خود را نمی‌تواند انجام دهد. برخی از حکما آن را جزء اعضای رییسه به شمار می‌آورند.

وی افزود: یکسری از خوردنی‌ها برای کلیه بسیار مضر است از جمله نوشیدن آب تگری مخصوصا اگر دمای هوا خیلی گرم باشد، دمای نوشیدنی باید با دمای هوا یا دمای بدن نزدیک باشد. برای گرم نگه داشتن کلیه، خوردن قلوه گوسفند که به صورت حلقوی بریده شده و با غشای چربی که دارد، گیاه خارخاسک از راه‌های تقویت کلیه است.

تاجبخش گفت: خارخاسک یکی از گیاهان دارویی مناسب برای تقویت کلیه است و مُدِر است و برای از بین بردن سنگ کلیه نیز استفاده می‌شود و حتی برای ناباروری آقایان نیز استفاده می‌شود. هفت مرتبه با شیر طبیعی جوشانده شود، در دفعه هفتم به اندازه وزن خارخاسک، ترنجبین اضافه و جوشانده شود، بعد از بخار شدن شیر، تفت داده شود تا هرچی رطوبت دارد، گرفته و پهن شود تا خشک شود. سپس پودر شود و با یک لیوان شیر مصرف شود باعث تقویت بافت کلیه خواهد شد.

وی گفت: یکی از دلایل به وجود آمدن سنگ کلیه، ضعف کلیه است. همچنین زیاده روی در مصرف تخم مرغ و  عفونت کلیه از دیگر دلایل ایجاد سنگ کلیه است.

این محقق طب سنتی افزود: از جمله گیاهان دارویی بسیار مفید برای سنگ کلیه، مخلوط پولک، پونه و پنیرک با گیاهان سنگ شکن مانند خارخاسک، خارشتر، عرق کاسنی و جوشانده پوست هندوانه است که بسیار کمک کننده است.

تاجبخش گفت: خوردن سیاه دانه با عسل هر هشت ساعت یک قاشق استفاده شود، برای دفع سنگ کلیه بسیار موثر است. حجر الیهود یکی دیگر از مواردی است که می‌تواند برای سنگ کلیه مفید باشد. سنگ داغ می‌شود، جوشانده‌ای مانند خار شتر، آب هنداونه و… که برای سنگ کلیه مفید است، به آن ریخته شود، سنگ میترکد و همان چیز به وجود آمده را در هاون ساییده شود، صاف شود و با تخم خیار، کاهو، خرفه یا کاسنی، با عسل مخلوط و میل شود.

وی گفت: پولک، پونه، پنیرک، کاکل ذرت، دم گیلاس، خارخاسک، خار شتر به صورت ترکیبی و پودر، یک قاشق با دو لیوان آب جوشانده و صاف شود و یک لیوان صبح و شب مصرف شود، برای درمان سنگ کلیه و عفونت بسیار مفید است.

این محقق طب سنتی افزود: پولک، پونه، پنیرک برای همه نوع عفونت موثر است. این سه ترکیب می‌تواند همه عفونت‌های بدن را از بین ببرد.

تاجبخش گفت: یک استکان آب انگور با مصلحات آن یعنی رازیانه، زیره، تخم کرفس و یک قاشق سنکنجبین برای تقویت کلیه موثر است.

وی گفت: بادکش لغزان و چرخان از کلیه‌ها به سمت حالب می‌تواند راحت دفع شود.

این محقق طب سنتی افزود: پوست خربزه سم زده نشده با همه چیزهای داخل آن با آب جوشانده شود، روزی سه استکان مصرف شود، برای سنگ کلیه بسیار مفید است.

تاجبخش گفت: مزاج کلیه سرد و تر است و همین عامل باعث ایجاد سنگ کلیه می‌شود بنابراین خوردن چیزهایی که بتواند آن را گرم کند، بسیار موثر خواهد بود.

اشتراک گذاری:
img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.