میکروب‌شناسی پزشکی مورای ۲۰۲۱ ویرایش ۹

دانلود رایگان کتاب میکروب‌شناسی پزشکی مورای ۲۰۲۱ ویرایش ۹ (Medical Microbiology Murray) با فرمت pdf (پی دی اف) و لینک مستقیم.

کتاب میکروب‌شناسی پزشکی مورای، کتابی بسیار ارزشمند در حوزه میکروب‌شناسی (باکتری‌شناسی، ویروس‌شناسی، قارچ‌شناسی و انگل‌شناسی) است که در کنار سایر کتاب‌های میکروب‌شناسی نظیر کتاب جاوتز توانسته است جایگاه مناسبی را کسب کند. این کتاب از جمله کتاب‌های مرجع میکروب‌شناسی می‌باشد که توسط دانشجویان علوم‌پایه پزشکی و دندان‌پزشکی و نیز دانشجویان رشته‌ی میکروبیولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویرایش نهم، آخرین ویرایش کتاب میکروبیولوژی مورای است که در سال ۲۰۲۱ توسط انتشارات الزویر در ۹۳۷ صفحه چاپ شده است و با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب میکروب‌شناسی پزشکی مورای

علم میکروب‌شناسی از مهم‌ترین و چالش برانگیز‌ترین شاخه‌های زیست‌شناسی است. در آغاز قرن بیستم بیماری‌های عفونی از عوامل اصلی مرگ و میر در جوامع مختلف به حساب می‌آیند که این امر نیاز به روش‌ها و اقدامات پیشگیرانه مناسب جهت درمان موفقیت‌آمیز این بیماری‌ها را بسیار با اهمیت می‌سازد.

همچنین در چند دهه اخیر مشخص شده است که عامل بسیاری از بیماری‌های مزمن، عوامل میکروبی می‌باشند از جمله این عفونت‌ها می توان عامل زخم معده (هلیکوباکتر پیلوری) را نام برد و همچنین برخی از محقیقن در حال بررسی عوامل پاتوژن باکتریایی با بیماری‌هایی همچون ام اس، آلزایمر و سایر بیماری‌های مزمن می ‌باشند.

کتاب میکروب‌شناسی مورای که توسط انتشارات الزویر که یکی از معتبرترین ناشران دنیا در زمینه چاپ کتب علوم‌پزشکی (صفحه این کتاب در سایت ناشر) است به چاپ رسیده؛ یکی از کتاب‌های مرجع برای گروه‌های علوم پزشکی و تحصیلات تکمیلی در دنیا می‌باشد و در ایران نیز به عنوان مرجع امتحان علوم‌پایه پزشکی، دندان‌پزشکی و داروسازی و همین طور کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی میکروب‌شناسی پزشکی و سایر رشته‌های علوم‌پایه پزشکی مرتبط معرفی گردیده است که علت آن جامع بودن این کتاب است.

پیشنهاد می‌کنیم در کنار این کتاب، کتاب میکروب‌شناسی جاوتز و نیز کتاب بیماری‌های عفونی مندل را نیز به رایگان از سایت اکسترن دانلود کنید و از هر دو کتاب جهت مطالعه استفاده نمایید.

میکروب‌شناسی مورای ۲۰۲۱: تغییرات و ویژگی‌ها

میکروبیولوژی پزشکی مورای در ویرایش نهم، توضیحاتی دقیق، به روز و قابل فهمی از مفاهیم اصلی در میکروب‌شناسی پزشکی‌، ایمنی‌شناسی و بیماری‌های ناشی از میکروب‌های انسانی ارائه می دهد.

این کتاب بطور شفاف و جذابی، اصول اساسی میکروب‌شناسی، ایمنی‌شناسی، مطالعات آزمایشگاهی، باکتری‌شناسی‌، ویروس‌شناسی، قارچ‌شناسی و انگل‌شناسی را آموزش می‌دهد و به دانشجو کمک می‌کند تا بر مقدمات میکروب‌شناسی پزشکی تسلط یابد.

سرفصل‌های کتاب

کتاب میکروب‌شناسی پزشکی مورای ۲۰۲۱ ویرایش ۹ (Medical Microbiology) در ۷ فصل اصلی به شرح زیر نگارش شده است:

  1. مقدمه و معرفی علم میکروب‌شناسی
  2. مبانی اساسی تشخیص آزمایشگاهی بیماری‌های میکروبی
  3. مفاهیم اصلی ایمنی‌شناسی
  4. باکتری‌شناسی
  5. ویروس‌شناسی
  6. قارچ‌شناسی
  7. انگل‌شناسی

در ادامه می‌توانید کتاب میکروب‌شناسی پزشکی مورای ۲۰۲۱ ویرایش ۹ را با فرمت پی دی اف و لینک مستقیم بصورت کاملا رایگان دانلود کنید.

دریافت کتاب