روانپزشکی کاپلان و سادوک ۲۰۲۲ ویرایش ۱۲

دانلود رایگان کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک ۲۰۲۲ (Kaplan and Sadock’s Synopsis of Psychiatry) ویرایش ۱۲ با فرمت pdf (پی دی اف). کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان سادوک، علوم رفتاری و روانپزشکی بالینی بر اساس DSM-5 از جمله مهم‌ترین کتاب‌های نوشته شده در زمینه روان پزشکی می‌باشد. این کتاب در ۳۷۶۸ صفحه در سال ۲۰۲۲ توسط انتشارات ولترز کلوور به چاپ رسیده و آخرین نسخه از این کتاب می‌باشد و بصورت کاملا رایگان برای دانلود قرار داده شده است.

 

معرفی کتاب روان پزشکی کاپلان و سادوک ۲۰۲۲

کتاب خلاصه روانپزشکی کاپلان و سادوک یا به اصطلاح کتاب سینوپس روانپزشکی یکی از معروف‌ترین کتاب‌های حوزه روان‌پزشکی می‌باشد. این کتاب شامل مهم‌ترین مباحث روانپزشکی بوده و این مباحث را بصورت خلاصه و کاربردی بیان کرده است. همچنین این کتاب به عنوان رفرنس اصلی آزمون‌های پره اینترنی و دستیاری و نیز آزمون‌های ارشد مامایی و بسیاری دیگر از آزمون‌ها معرفی شده است.

البته چند وقتی است که وزرات بهداشت تصمیم به تغییر منابع آزمون‌ها از کتب انگلیسی به کتاب های فارسی و تالیف داخل کرده که جای بسی تامل دارد زیرا این کتاب ها معمولا کپی‌های دست چندمی از کتاب‌های اصلی می‌باشند.

پیشنهاد می‌کنیم کتاب مهارت‌های بالینی بارباربیتز را نیز در کنار این کتاب دانلود کنید.

کتاب روانپزشکی کاپلان ۲۰۲۲ آخرین نسخه از این سری کتاب می‌باشد که به چاپ رسیده است. این کتاب بر اساس DSM-5 به بررسی بیماری‌های روانپزشکی، علائم، تشخیص و درمان آن‌ها پرداخته و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در این زمینه است.

فصل های کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک ۲۰۲۲ ویرایش ۱۲

این کتاب در ۴ بخش اصلی به نام‌های روانپزشکی بالینی، درمان در طول زندگی، مسائل مرتبط با روانپزشکی و مشارکت‌ها از علوم و علوم اجتماعی در روانپزشکی نوشته شده است. فصل اول کتاب یعنی روانپزشکی بالینی دارای ۲۰ فصل اصلی است. فصول بخش اول کتاب روانپزشکی کاپلان و سادوک که به رایگان برای دانلود قرار داده شده عبارتند از:

 1. معاینه و تشخیص بیمار روانپزشکی
 2. اختلالات تکامل عصبی و سایر اختلالات دوران کودکی
 3. اختلالات عصبی‌شناختی
 4. اعتیاد و مصرف مواد مخدر
 5. طیف اسکیزوفرنی و اختلالات وابسته
 6. اختلالات دوقطبی
 7. اختلالات افسردگی
 8. اختلالات اضطرابی
 9. وسواس اجباری و سایر اختلالات وابسته
 10. اختلالات مرتبط با آسیب و استرس‌ها
 11. اختلالات تجزیه‌ای
 12. علائم سوماتیک و اختلالات وابسته
 13. اختلال در خوردن
 14. اختلال طردشدگی
 15. اختلالات خواب و بیداری
 16. ناهنجاری‌های جنسی در انسان
 17. شناخت جنسی و اختلالات وابسته
 18. اختلال کنترل تکانه‌ها و هدایتی
 19. اختلالات شخصیتی
 20. سایر مواردی که نیاز به بررسی و توجه بالینی دارند

در ادامه می توانید کتاب روان پزشکی کاپلان و سادوک ۲۰۲۲ ویرایش ۱۲ را بصورت کاملا رایگان دانلود کنید.

دریافت کتاب