پزشک سایت

پزشک سایت

یکشنبه, تیر ۳, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

 • طب اورژانس: راهنمای جامع و کاربردهای حیاتی
 • کاربرد هوش مصنوعی در طب اورژانس
 • شامپوهای بدون سولفات
 • بهترین برندهای شامپو برای درمان ریزش مو
 • شامپوها و محصولات مراقبتی مو
 • داروهای جدید ضد ریزش مو

در تماس باشید

کتابهای جنین‌شناسی

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن ۲۰۱۹ ویرایش ۱۴

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن ۲۰۱۹ ویرایش ۱۴

جنین شناسی پزشکی لانگمن ۲۰۱۹ ویرایش ۱۴

دانلود رایگان کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن ۲۰۱۹ ویرایش ۱۴ (Langman’s Medical Embryology) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف).

کتاب جنین شناسی لانگمن، کتابی بسیار ارزشمند در زمینه بارداری و رویان شناسی و مراحل تکامل جنین شامل گامتوژنز تا امبریوژنز می باشد و بسیاری از دانشجویان علوم پایه و حتی متخصصین زنان و زایمان از این کتاب استفاده می کنند. آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال ۲۰۱۹ بوده که توسط انتشارات ولترز کلوور در ۴۲۹ صفحه چاپ شده است و با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

 

معرفی کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن روش منحصر به فرد خود مبنی بر ترکیب متن مفصل و اقتصادی با تصاویر بالینی و دیاگرام های عالی را حفظ کرده است و با استفاده از مثال های بالینی متعدد منتج از اختلالات روندهای تکامل، بر مفاهیم پایه جنین شناسی تأکید می نماید.

هدف کتاب جنین شناسی لانگمن، درک مبانی جنین شناسی و ارتباط بالینی آن ها است. زیرا که هر دانشجو یا حتی مادرش با حاملگی مواجه خواهد شد، زیرا هر آنچه در رحم رخ می دهد ضرورتا در رحم یا انسانی دیگر باقی نمی ماند. به عنوان کارکنان خدمات بهداشتی، اغلب با خانمی در سن بچه آوری مواجه شده اید که ممکن است حامله بوده باشد یا ممکن است فرزند داشته باشید یا ممکن است دوستتان حامله باشد. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می کنیم در کنار جنین شناسی، کتاب بارداری و زایمان ویلیامز را که از مهم ترین کتاب های مرجع در زمینه زایمان و مامایی است را دانلود و در کنار این کتاب مطالعه کنید.

در تمام موارد، حاملگی و زایمان با همه ما مرتبط است و متأسفانه اغلب این روندها به نتایج منفی منجر می شوند، برای مثال، ۵۰ درصد از جنین ها به خودی خود سقط می گردند. به علاوه، نارس بودن و نقایص هنگام تولد عامل اصلی مرگ و میر و معلولیت شیرخواران می باشد.

خوشبختانه، با روشهای جدید می توان بهداشت نوزادان را ارتقا داد و کارکنان خدمات بهداشتی نقشی اساسی در انجام این هدف دارند، با این حال، برای موفقیت این روش ها، دانستن مبانی جنین شناسی ضروری است و با این دانش، تمام کارکنان خدمات بهداشتی می توانند در به دنیا آمدن کودکان سالم تر نقش داشته باشند.

[download]کتاب بیماری های زنان و زایمان بکمن و لینگ[/download]

ویژگی های ویراست ۱۴ کتاب جنین شناسی لانگمن

کتاب جنین شناسی لانگمن ۲۰۱۹ در ویرایش ۱۴ام، جهت تسهیل فهم دانشجویان، از نوآوری های آموزشی زیر بهره جسته است:

سازماندهی مطالب

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن شامل دو بخش اصلی می شود:

در بخش اول مراحل ابتدایی تکامل از گامتوژنز تا دوره رویانی بحث شده است، در این بخش فصولی درباره تکامل جفت و جنین و تشخیص پیش از تولد و نقایص تولد گنجانده شده است.

بخش دوم این اثر روندهای بنیادی امبریوژنز را برای هر سیستم توصیف می کند.

ارتباط بالینی

علاوه بر توصیف وقایع طبیعی هر فصل حاوی بخشی به نام ارتباط بالینی می باشد. این بخش جهت شرح ارتباط بالینی جنین شناسی و اهمیت درک وقایع تکامل کلیدی، به عنوان اولین قدم برای ارتقای بهداشت و سلامت نوزادان، طراحی شده است.

برای انتقال این اطلاعات از تصاویر بالینی و توصیف موارد استفاده شده است و این بخش در این ویراست تقویت و به روز شده است.

ژنتیک

در کتاب جنین شناسی لانگمن ۲۰۱۹ به دلیل نقش بسیار مهم و روز افزون بیولوژی مولکولی و ژنتیک در جنین شناسی و بررسی نقایص تولد، اصول مولکولی و ژنتیک پایه مورد بحث قرار گرفته اند.

در فصل اول، مسیرهای مولکولی و اصلاحات کلیدی مورد استفاده در ژنتیک و بیولوژی مولکولی تعریف شده اند، سپس، در فصول دیگر این اثر، ژن ها و مسیرهای پیام رسانی اصلی تنظیم کننده تکامل جنین مورد بحث قرار می گیرند.

تصاویر فراوان

تصاویر جدید جهت درک بهتر مطالب اضافه شده است که شامل، میکروگراف اسکن الکترونی و تصاویر بالینی چهار رنگ جهت افزایش درک مطالب در این اثر استفاده شده اند. برای تقویت بخش های ارتباط بالینی، تصویر رنگی بیشتر موارد بالینی مورد استفاده قرار گرفته اند.

چکیده

در انتهای هر فصل بخشی به نام چکیده وجود دارد که نکاتی کلیدی را دوره می کند، این نکات در همان فصل مفصلا بحث شده اند. در این بخش، اصطلاحات کلیدی پر رنگ و تعریف شده اند.

سوالات

کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن جهت کمک به دانشجویان در درک این درس، سوالات مرتبط با مفاهیم کلیدی در هر بخش طرح شده اند و پاسخ های تشریحی در ضمیمه ای موجود در انتهای کتاب گنجانده شده اند.

سرفصل های کتاب جنین شناسی لانگمن ۲۰۱۹

کتاب جنین شناسی لانگمن ۲۰۱۹ که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است شامل یک مقدمه، دو بخش اصلی و یک بخش ضمیمه است. از جمله عناوین مهم این کتاب عبارتند از:

 • مقدمه جنین شناسی؛ اهمیت بالینی و جنبه های تاریخی آن
 • جنین شناسی عمومی
  1. مقدمه ای بر تنظیم و پیام رسانی مولکولی
  2. گامتوژنز: تبدیل سلول های زایا به گامت های نر و ماده
  3. اولین هفته رشد: تخمک گذاری تا لانه گزینی
  4. دومین هفته رشد: صفحه زایای دو لایه ای
  5. سومین هفته رشد: صفحه زایای سه لایه ای
  6. هفته های سوم تا هشتم: دوره رویانی
  7. لوله گوارش و حفرات بدن
  8. ماه سوم تا تولد: جنین و جفت
  9. نقایص زمان تولد و تشخیص پیش از تولد
 • جنین شناسی اختصاصی
  1. اسکلت محوری
  2. دستگاه عضلانی
  3. اندام ها
  4. سیستم قلبی- عروقی
  5. سیستم تنفسی
  6. سیستم گوارش
  7. دستگاه ادراری تناسلی
  8. سر و گردن
  9. سیستم عصبی مرکزی
  10. گوش
  11. چشم
  12. دستگاه پوششی

در ادامه می توانید کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن ۲۰۱۹ ویرایش ۱۴ را بصورت کاملا رایگان و با فرمت pdf دانلود کنید.

دریافت کتاب

img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.