پزشک سایت

پزشک سایت

چهارشنبه, خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • درد میگرن
  • فیله‌های تازه ماهی تن بر روی تخته برش چوبی
  • سیر سیاه روی یک تخته برش چوبی با برخی از حبه‌های پوست کنده شده
  • تصویر زیر یک تصویر جامع و حرفه‌ای از درمان‌های افسردگی را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک فرد در جلسه درمانی، بطری‌های دارو، آیکون‌های مربوط به سبک زندگی سالم (ورزش، رژیم غذایی متعادل) و حمایت از دوستان و خانواده است. پس‌زمینه تصویر یک محیط آرام و اطمینان‌بخش را نشان می‌دهد که بر اهمیت مراقبت از سلامت روان و روش‌های درمانی جامع تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر جامع از فواید دارویی زعفران را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک کاسه زعفران، یک فنجان دم‌نوش زعفران و آیکون‌هایی است که نشان‌دهنده خواص آنتی‌اکسیدانی، بهبود سلامت روان، پیشگیری از سرطان، سلامت قلب و بهبود گوارش هستند. پس‌زمینه تصویر یک محیط پزشکی پاک و آرام را نشان می‌دهد که بر اهمیت درمان‌های طبیعی و نقش زعفران در سلامت کلی تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر حرفه‌ای از جدیدترین روش‌های درمان زگیل تناسلی HPV را نشان می‌دهد. در این تصویر روش‌های مختلف درمانی مانند کرایوتراپی، لیزر درمانی، کرم ایمی‌کیمود، پدوفیلوکس و واکسن HPV دیده می‌شود. این تصویر در یک محیط پزشکی با پزشک که در حال توضیح این درمان‌ها به بیمار است، قرار دارد. عناصر اضافی شامل نمودارهایی از زگیل تناسلی و ویروس HPV هستند که به تصویر افزوده شده‌اند تا بر پیشرفت‌های مدرن پزشکی و مراقبت از بیمار تأکید شود.

در تماس باشید

کتابهای رادیولوژی

کتاب تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ ویرایش ۷

کتاب تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ ویرایش ۷

تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ ویرایش ۷

دانلود رایگان کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ ویرایش ۷ (Diagnostic Imaging) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی ۲۰۱۳ در ۵۲۳ صفحه تمام رنگی نوشته شده است. در ایران این کتاب با عنوان رادیولوژی آرمسترانگ شناخته می شود که یکی از مهم ترین کتاب های پزشکی آموزش رادیولوژی برای دانشجویان پزشکی محسوب می شود. این کتاب به رایگان و با فرمت pdf برای دانلود قرار داده شده است.

معرفی کتاب رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ ویرایش ۷

کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی ۲۰۱۳ که توسط پیتر آرمسترانگ نوشته شده است یکی از مهم ترین کتاب های آموزشی رادیولوژی برای دانشجویان پزشکی است. این کتاب تا مدت ها به عنوان رفرنس آزمون های پره اینترنی و رزیدنتی مورد استفاده قرار می گرفت.

[download]فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال[/download]

کتاب رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ در ۵۲۳ صفحه تمام رنگی نوشته شده است. در ابتدای کتاب به توضیح مسائل تکنیکی در تصویربرداری پزشکی پرداخته شده است. انواع روش های تصویربرداری اعم از رادیوگرافی، سی تی اسکن (CT Scan)، سونوگرافی، MRI و … . و همچنین اصول و نحوه تصویربرداری از بیماران به طور مفصل گفته شده است.

فصول کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی آرمسترانگ ۲۰۱۳

کتاب رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است شامل ۱۷ فصل می باشد. در ابتدا کتاب به بررسی تکنیک ها و روش های تصویر برداری پرداخته و نحوه تصویربرداری در پزشکی و اصول آن را به خوبی توضیح داده است.

در ادامه در هر فصل به بررسی بخشی از بدن از منظر رادیولوژی پرداخته است. رادیوگرافی، سی تی اسکن (CT Scan)سونوگرافی، MRI و سایر روش های تصویربرداری از قسمت های مختلف بدن را توضیح داده و علائم و نشانه های بیماری ها در هر کدام از روش های تصویربرداری را بطور مفصل بررسی کرده است.

قفسه سینه، شکم، لگن، مغز، دستگاه تناسلی، استخوان ها، مفاصل و رادیولوژی مداخله ای فصل های اصلی این کتاب را تشکیل می دهند.

فصل قفسه سینه یکی از مهم ترین فصل ها برای دانشجویان پزشکی است. کتاب رادیولوژی آرمسترانگ ۲۰۱۳ بطور مفصلی به توضیح CXR یا رادیوگرافی قفسه سینه (Chest X-Ray) و سی تی اسکن قفسه سینه پرداخته و نشانه های بیماری های مختلف نظیر سرطان ریه، پنومونی، ندول های ریوی، بیماری های قلبی، توده های مدیاستن و … را بطور کامل و با استفاده از تصاویر بررسی کرده است.

همچنین در بخش شکم و لگن به بررسی انواع بیماری ها اعم از بیماری های کبدی نظیر آبسه کبد، سرطان کبد، همانژیوم کبدی، بیماری های پانکراس، کلیه ها، کیسه صفرا، روده ها، معده، حالب و مثانه پرداخته است. و بصورت کاملا تخصصی به توضیح علائم هر بیماری در تصویربرداری های مختلف و نحوه تشخیص هر یک از آن ها پرداخته است.

یکی از مهم ترین فصول این کتاب، رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشن می باشد که مبحثی نسبتا جدید و جالب در علم پزشکی محسوب می شود. رادیولوژی مداخله ای یکی از بهترین روش های درمان بسیاری از بیماری ها بدون عمل جراحی باز است که پیشرفت شگرفی را در علم پزشکی به همراه داشته است.

دریافت کتاب

img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.