پزشک سایت

پزشک سایت

یکشنبه, تیر ۳, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • طب اورژانس: راهنمای جامع و کاربردهای حیاتی
  • کاربرد هوش مصنوعی در طب اورژانس
  • شامپوهای بدون سولفات
  • بهترین برندهای شامپو برای درمان ریزش مو
  • شامپوها و محصولات مراقبتی مو
  • داروهای جدید ضد ریزش مو

در تماس باشید

پزشکی

چرا دوباره لازم است که ماسک بزنیم؟

چرا دوباره لازم است که ماسک بزنیم؟

درست است که یک جورهایی پای هر چی ماسک بود را از خانه و زندگی‌مان بریدیم و همین که چند ‌ماه پیش وزارت بهداشت اعلام کرد دیگر لازم نیست در مکان‌های عمومی ماسک بزنید، هر چی ماسک بود را به زباله‌دان تاریخ ریختیم، اما زمستان است و بیماری‌های تنفسی‌اش.

به گزارش بهداشت نیوز امسال هم که علاوه بر کرونا که اگر چه ضعیف اما همچنان هست، آنفلوآنزا و کلی بیماری تنفسی دیگر هم وارد کشور شده و بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را پر و خالی می‌کند.

بنابراین وزارت بهداشت دوباره بر ضرورت استفاده از ماسک در محیط‌های بسته و تجمعات تأکید کرده و از ورزشکاران یا کسانی که به باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های بدنسازی، استخرها و مراکز تفریحی، آبی و حتی استادیوم برای تماشای فوتبال یا والیبال یا ورزش‌های تیمی دیگر می‌روند، خواسته که در فضاهای بسته مراقب بیماری‌های تنفسی باشند و دوباره ماسک بزنند.

ضمن اینکه باید شستن دست‌ها و اگر آب در دسترس نبود یا امکان شست‌وشو نبود، استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های دست که در زمان کرونا هم خیلی مرسوم شده بود کماکان در دستور کار قرار گیرد. در محیط‌های عمومی هم اجسامی که پُراستفاده هستند، مثل دستگیره‌های در و شیرهای آب در سرویس‌های بهداشتی لازم است حتما قبل از استفاده شست و شو شوند یا از متولیان درخواست می‌کنیم آنها را خوب نظافت کنند و گندزدایی بموقع را انجام دهند و بعد استفاده کنیم.

خلاصه که بیماری‌های تنفسی و عفونی به ‌شدت واگیردار هستند و به‌خاطر سلامتی خودمان و اطرافیانمان هم که شده، بهتر است بار دیگر ماسک‌ها را به زندگی‌مان راه بدهیم.

اشتراک گذاری:
img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.