پزشک سایت

پزشک سایت

چهارشنبه, خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • درد میگرن
  • فیله‌های تازه ماهی تن بر روی تخته برش چوبی
  • سیر سیاه روی یک تخته برش چوبی با برخی از حبه‌های پوست کنده شده
  • تصویر زیر یک تصویر جامع و حرفه‌ای از درمان‌های افسردگی را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک فرد در جلسه درمانی، بطری‌های دارو، آیکون‌های مربوط به سبک زندگی سالم (ورزش، رژیم غذایی متعادل) و حمایت از دوستان و خانواده است. پس‌زمینه تصویر یک محیط آرام و اطمینان‌بخش را نشان می‌دهد که بر اهمیت مراقبت از سلامت روان و روش‌های درمانی جامع تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر جامع از فواید دارویی زعفران را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک کاسه زعفران، یک فنجان دم‌نوش زعفران و آیکون‌هایی است که نشان‌دهنده خواص آنتی‌اکسیدانی، بهبود سلامت روان، پیشگیری از سرطان، سلامت قلب و بهبود گوارش هستند. پس‌زمینه تصویر یک محیط پزشکی پاک و آرام را نشان می‌دهد که بر اهمیت درمان‌های طبیعی و نقش زعفران در سلامت کلی تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر حرفه‌ای از جدیدترین روش‌های درمان زگیل تناسلی HPV را نشان می‌دهد. در این تصویر روش‌های مختلف درمانی مانند کرایوتراپی، لیزر درمانی، کرم ایمی‌کیمود، پدوفیلوکس و واکسن HPV دیده می‌شود. این تصویر در یک محیط پزشکی با پزشک که در حال توضیح این درمان‌ها به بیمار است، قرار دارد. عناصر اضافی شامل نمودارهایی از زگیل تناسلی و ویروس HPV هستند که به تصویر افزوده شده‌اند تا بر پیشرفت‌های مدرن پزشکی و مراقبت از بیمار تأکید شود.

در تماس باشید

پزشکی

ماجرای پرواز یک “قلب اهدایی” از کرمان به تهران

ماجرای پرواز یک “قلب اهدایی” از کرمان به تهران

حادثه تروریستی کرمان، تمام ملت ایران را داغدار کرد اما تصمیم ارزشمند خانواده “شهیده فاطمه دهقان” یکی از مجروحین این حادثه، مانع داغدار شدن خانواده‌هایی شد که عزیزانشان در بستر بیماری قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حوالی ظهر روز گذشته، چشم‌های تیم پزشکی یک بیمارستان در شمال پایتخت، به آسمان تهران بود تا فرود بالگردی را نظاره کند که قرار بود زندگی را برای یک نوجوان ۱۴ ساله به ارمغان بیاورد.

بالگرد فرود آمد؛ امانت ارزشمندش را تحویل آمبولانس داد؛ آمبولانس با سرعت زیاد وارد محوطه بیمارستان شد تا حتی یک ثانیه زمان هم برای رساندن زندگی به بدن نحیف یک نوجوان، معطل نکرده باشد.

درب آمبولانس که باز می‌شود، داخل یک کلدباکس، قلبی است که ۳۶ سال در سینه مهربان یک مادر تپیده، آن را با سرعت به بخش پیوند منتقل می‌کنند تا امید یک خانواده برای دوباره در آغوش گرفتن فرزندشان، ناامید نشود.

صبح روز گذشته، پس از اعلام رضایت خانواده خانم فاطمه دهقان، یکی از مصدومان حادثه تروریستی کرمان که براثر اصابت ترکش‌‌های ناشی از انفجار، مجروح و دچار مرگ مغزی شده بود، اعضای بدن او به بیماران نیازمند پیوند عضو، اهدا شد.

قلب این شهیده ۳۶ ساله از طریق بالگرد اورژانس هوایی و هوانیروز، از کرمان به تهران به پرواز درآمد تا این بار در سینه‌ یک بیمار بتپد.

کبد این بانوی شهید به شیراز و دو کلیه نیز در کرمان به دیگر بیماران نیازمند پیوند شد تا حیات بخش زندگی بیماران رنجور دیگری باشد و امروز، خانم دهقان هم به جمع شهدای این حادثه پیوست.

جزئیاتی از انتقال قلب اهدایی از کرمان به تهران دکتر ضرغام حسین احمدی، جراح قلب بیمارستان و عضو تیم پیوند قلب بیمارستان مسیح دانشوری درباره این عمل جراحی می‌گوید: صبح روز گذشته همراه با بالگرد هوانیروز و به کمک همکاران اورژانس هوایی به شهر کرمان رفتیم و قلب مجروحی را که متاسفانه براثر انفجار در حادثه تروریستی کرمان دچار مرگ مغزی شده بود و خانواده ایشان با نهایت فداکاری اجازه پیوند اعضایش را داده بودند، برای پیوند به تهران منتقل کردیم تا به یک نوجوان ۱۴ ساله پیوند زده شود.

جنایت تروریستی کرمان، تمام ملت ایران را داغدار کرد اما خانواده‌ی شهیده فاطمه دهقان، در چنین شرایط سختی تصمیم گرفتند تا با اهدای اعضای پیکر مطهر او، مانع داغدار شدن خانواده هایی شوند که عزیزانشان، در در صف انتظار پیوند عضو قرار دارند.

اشتراک گذاری:
img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.