اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری طی بیانیه‌ای ضمن درخواست از انجمن‌های جامعه پرستاری در سراسر جهان برای محکوم کردن حمله تروریستی به کرمان، آمادگی خود برای اعزام به کرمان جهت رسیدگی به مصدومان را اعلام کردند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، منتخبین ششمین دوره شورای عالی سازمان نظام پرستاری کشور طی بیانیه‌ای، ضمن درخواست از انجمن‌های جامعه پرستاری جهان برای محکوم کردن اقدام تروریستی کرمان، آمادگی خود را برای اعزام به کرمان جهت رسیدگی به مصدومان اعلام کردند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«إِنَّ الَّذینَ قالُوا رَبُّنَااللَّهُ ثُمَّ اسْتَقامُوا فَلاخَوْف عَلَیْهِمْ وَلا هُمْ یَحْزَنُون»

بى تردید کسانى که گفتند: «پروردگار ما الله است»، سپس [در میدان عمل بر این حقیقت] استقامت ورزیدند، نه بیمى بر آنان است و نه اندوهگین مى‌شوند.

حادثه‌ اندوهبار و تلخ به خاک و خون کشاندن جمعی از هم‌وطنان عزیزمان به دست تروریست‌های مزدور، در مسیر گلزار شهدای کرمان و در سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی، قلب‌ هر انسان آزاده‌ای را متألم گرداند و بار دیگر قساوت و خباثت دشمنان ملت ایران و بشریت را آشکار ساخت.

تروریست‌های کوردل که اذنابِ دولت‌های ظالم جهان هستند، پس از شکست و هزیمت در ناامن‌سازی کشور، تمام وجه همت خود را معطوف به انتقام گرفتن کور از شهروندان ایران نموده‌اند.

اعضای شورای عالی سازمان نظام پرستاری ضمن محکومیت این اقدام تروریستی از همه نهادهای بین‌المللی به ویژه انجمن‌های جامعه پرستاری جهان میخواهد در راستای وظیفه انسانی و حرفه‌ای خود در قبال این سلسله جنایات جنگی در غزه، لبنان، سوریه و اینک در قبال اقدام تروریستی در کرمان سکوت نکرده و صدای بلند پرستاران به عنوان صلح‌بانان جهان باشند.

از مسئولین جمهوری اسلامی نیز میخواهیم ضمن شناسایی سریع عوامل این طراحی ددمنشانه، با اقدام قاطع خود مانع تکرار این گونه جنایات شوند.

در پایان ضمن عرض تسلیت و تهنیت به خانواده‌های داغداران به ویژه خانواده محترم امدادگران شهید این جنایت، آمادگی کامل هیئت مدیره‌های سازمان نظام پرستاری سراسر کشور را جهت اعزام و ارائه خدمات پرستاری به مجروحین اعلام می‌کنیم.