پزشک سایت

پزشک سایت

چهارشنبه, خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • درد میگرن
  • فیله‌های تازه ماهی تن بر روی تخته برش چوبی
  • سیر سیاه روی یک تخته برش چوبی با برخی از حبه‌های پوست کنده شده
  • تصویر زیر یک تصویر جامع و حرفه‌ای از درمان‌های افسردگی را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک فرد در جلسه درمانی، بطری‌های دارو، آیکون‌های مربوط به سبک زندگی سالم (ورزش، رژیم غذایی متعادل) و حمایت از دوستان و خانواده است. پس‌زمینه تصویر یک محیط آرام و اطمینان‌بخش را نشان می‌دهد که بر اهمیت مراقبت از سلامت روان و روش‌های درمانی جامع تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر جامع از فواید دارویی زعفران را نشان می‌دهد. این تصویر شامل عناصری مانند یک کاسه زعفران، یک فنجان دم‌نوش زعفران و آیکون‌هایی است که نشان‌دهنده خواص آنتی‌اکسیدانی، بهبود سلامت روان، پیشگیری از سرطان، سلامت قلب و بهبود گوارش هستند. پس‌زمینه تصویر یک محیط پزشکی پاک و آرام را نشان می‌دهد که بر اهمیت درمان‌های طبیعی و نقش زعفران در سلامت کلی تاکید می‌کند.
  • تصویر زیر یک تصویر حرفه‌ای از جدیدترین روش‌های درمان زگیل تناسلی HPV را نشان می‌دهد. در این تصویر روش‌های مختلف درمانی مانند کرایوتراپی، لیزر درمانی، کرم ایمی‌کیمود، پدوفیلوکس و واکسن HPV دیده می‌شود. این تصویر در یک محیط پزشکی با پزشک که در حال توضیح این درمان‌ها به بیمار است، قرار دارد. عناصر اضافی شامل نمودارهایی از زگیل تناسلی و ویروس HPV هستند که به تصویر افزوده شده‌اند تا بر پیشرفت‌های مدرن پزشکی و مراقبت از بیمار تأکید شود.

در تماس باشید

پزشکی

این مچ‌بند با تحریک الکتریکی عصب «مدین» می‌تواند تیک سندرم تورت را کاهش بدهد

این مچ‌بند با تحریک الکتریکی عصب «مدین» می‌تواند تیک سندرم تورت را کاهش بدهد

سندرم تورت (TS) یک اختلال عصبی است که با حرکات و صداهای تکراری و غیرارادی به نام تیک مشخص می شود. این تیک‌ها می‌توانند از حرکات ساده و کوتاه یا چیزهایی مانند پلک زدن چشم، پاک کردن گلو یا غرغر کردن تا حرکات پیچیده‌تری مانند پریدن، لمس اشیا یا تکرار کلمات یا عبارات متغیر باشند.

شروع سندرم تورت معمولا در دوران کودکی است و میانگین سن شروع آن حدود ۶ سالگی است. شدت این اختلال می‌تواند بسیار متغیر باشد، به طوری که برخی از افراد علائم خفیف و برخی دیگر علائم شدیدتری را تجربه می‌کنند که می‌تواند در زندگی روزمره اختلال ایجاد کند.

علت دقیق سندرم تورت به طور کامل شناخته نشده، اما اعتقاد بر این است که ترکیبی از عوامل ژنتیکی و محیطی سبب آن می‌شوند. هیچ درمانی برای سندرم تورت وجود ندارد، اما درمان‌ها می‌توانند به مدیریت علائم کمک کنند. داروهایی مانند داروهای ضد روان پریشی و رفتار درمانی مانند درمان معکوس عادت می‌توانند در کاهش تیک و بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به سندرم تورت موثر باشند.


اما ممکن است امید جدیدی برای افراد مبتلا به سندرم تورت پیدا شده باشد، آن هم بستن یک مچ بند ویژه است. در آزمایش این فناوری، اکثر شرکت‌کنندگان کاهش شدت تیک را حداقل ۲۵ درصد گزارش کردند.

سه سال پیش، دانشمندان دانشگاه ناتینگهام بریتانیا دریافتند که تحریک الکتریکی ریتمیک عصب میانی مچ دست یا مدین به طور قابل‌توجهی فرکانس و شدت آن تیک‌ها را کاهش می‌دهد.

شرکت اسپین آف U Nottingham Neurotherapuetics Ltd اکنون این درمان را در یک دستگاه پوشیدنی که با اپلیکیشن کنترل می‌شود، در دسترس کرده و نام آن را Neupulse گذاشته است. اخیراً این دستگاه موضوع یک کارآزمایی بالینی دوسوکور بود که شامل ۱۲۱ بیمار تورت در سراسر بریتانیا بود.

به نیمی از این افراد یک Neupulse کاربردی داده شد، در حالی که به نیمی دیگر یک دستگاه ساختگی داده شد. به هر دو گروه گفته شد که این پوشیدنی را پنج روز در هفته، هر روز در یک زمان مشخص، به مدت ۱۵ دقیقه در هر جلسه فعال کنند. آنها این کار را در یک دوره چهار هفته ای انجام دادند.

مشخص شد که ۵۹ درصد از افراد مورد آزمایش با استفاده از دستگاه واقعی، کاهش شدت تیک را گزارش داده‌اند که حداقل ۲۵ درصد بیشتر از گروه کنترل بوده است. در برخی موارد، کاهش تا ۳۵ درصد بود. امید است با توسعه بیشتر این فناوری، این اعداد افزایش یابد.

دکتر باربارا موررا مایکز، دانشمند ارشد و مدیر عامل Neurotherapeutics، گفت: «نتایج این کارآزمایی گامی هیجان‌انگیز به سمت یک درمان مؤثر و غیرتهاجمی برای سندرم تورت است که می‌تواند در خانه استفاده شود.»

برنامه‌هایی برای عرضه یک محصول تا سال ۲۰۲۶ در بازار وجود دارد.

منابع: دانشگاه ناتینگهام ، Neurotherapuetics Ltd

اشتراک گذاری:
img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.