اصول طب داخلی هاریسون ۲۰۲۲ ویرایش ۲۱

دانلود رایگان کتاب اصول طب داخلی هاریسون ۲۰۲۲ ویرایش ۲۱ (Harrison’s Principles of Internal Medicine) با فرمت pdf (پی دی اف) و لینک مستقیم. کتاب هاریسون از جمله مطرح‌ترین کتاب‌های طب داخلی بوده که به انجیل پزشکی نیز معروف است. این کتاب از منابع اصلی امتحانی برای دانشجویان پزشکی و متخصصین داخلی می‌باشد.

کتاب هاریسون توسط محققین بزرگی از جمله آنتونی فاوچی نوشته شده است و تقریباً همه‌ی مطالب مربوط به طب داخلی، مراقبت‌های ویژه، مسمومیت‌ها و بیماری‌های سالمندی را پوشش داده است. هاریسون در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد و بطور مرتب بروزرسانی می‌گردد. لذا دانشجویان پزشکی، پزشکان عمومی و متخصصان باید همواره از آخرین نسخه‌ی در دسترس این کتاب استفاده نمایند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن بیماری‌های داخلی را تشخیص دهند و درمان کنند. نسخه اصلی از ویرایش بیست و یکم این کتاب که در سال ۲۰۲۲ در ۴۱۳۲ صفحه منتشر شده به رایگان و با لینک مستقیم برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب طب داخلی هاریسون

کتاب هاریسون پزشکی از جمله کتب معروف در زمینه‌ی طب داخلی می‌باشد که سال‌هاست به عنوان یکی از مطرح‌ترین منابع تشخیص و درمان بیماری‌های داخلی مورد استفاده‌ی پزشکان سراسر دنیا قرار می‌گیرد.

گفته شده است که این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ توسط انتشارات مک‌گروهیل به چاپ رسید که مورد استقبال قرار گرفت. این کتاب را می‌توان شناخته شده‌ترین کتاب در زمینه علوم پزشکی دانست. بطوری که حتی شیادانی که نه تنها از علم بلکه از اخلاق هم بهره‌ای نبرده‌اند برای ایجاد حواشی و مطرح کردن خود، دست به آتش زدن هاریسون زدند.

هاریسون اگرچه تمام پزشکان با تخصص‌های مختلف را هدف قرار می‌دهد، اما عمدتاً توسط متخصصان داخلی و دانشجویان پزشکی استفاده می‌شود. از آنجایی که علم پزشکی بطور مداوم در حال پیشرفت و تغییر است، لذا منابعی که از آن‌ها برای تشخیص و درمان بیماری‌ها استفاده می‌شود نیز باید دائماً در حال بروزرسانی باشند و افراد متخصص در این زمینه باید همواره خود را مطلع و بروز نگهدارند.

نویسندگان کتاب طب داخلی هاریسون تلاش کرده‌اند که این کتاب را بر اساس آخرین و معتبرترین مقالات علمی تهیه کنند. لذا اطلاعات تشخیصی و درمانی که در این کتاب ارائه شده‌اند بسیار قابل اعتماد و بروز بوده و از آن‌ها می‌توان جهت طبابت استفاده نمود. این کتاب بطور متوسط هر ۳ الی ۴ سال یکبار بر اساس آخرین منابع و مقالات پزشکی بروزرسانی می‌شود.

هاریسون کتابی کامل و جامع است، با این حال پیشنهاد می‌کنیم که در کنار این کتاب، حتماً‌ کتاب مبانی طب داخلی سیسیل را نیز دانلود کنید و از آن هم استفاده نمایید.

بخش‌های اصلی کتاب هاریسون ۲۰۲۲

ویرایش بیست و یکم کتاب هاریسون آخرین نسخه‌ی این کتاب می‌باشد که در سال ۲۰۲۲ منتشر شد. این کتاب دارای ۲۰ بخش مختلف و بیش از ۴۹۲ عنوان می‌باشد که بعضی از بخش‌های اصلی این کتاب به شرح زیر هستند:

 1. حرفه‌ی پزشکی
 2. تظاهرات و علائم اصلی بیماری‌ها
 3. داروشناسی
 4. انکولوژی و هماتولوژی
 5. بیماری‌های عفونی
 6. اختلالات دستگاه قلب و عروق
 7. بیماری‌های سیستم تنفسی
 8. مراقبت‌های ویژه
 9. اختلالات کلیه و مجاری ادراری
 10. اختلالات دستگاه گوارش
 11. بیماری‌های روماتولوژی، التهابی و خود‌ایمنی
 12. بیماری‌های غدد و متابولیسم
 13. اختلالات سیستم عصبی
 14. مسمومیت‌ها
 15. اختلالات مرتبط با عوامل طبیعی
 16. ژن‌ها، محیط زیست و بیماری‌ها
 17. پزشکی جهانی
 18. سالمندی
 19. مشاوره‌ پزشکی
 20. پیشگامان پزشکی

در ادامه می‌توانید کتاب طب داخلی هاریسون ۲۰۲۲ ویرایش ۲۱ را به رایگان و با لینک مستقیم و فرمت pdf دانلود کنید و از آن بهره ببرید.

اطلاعات و دانلود کتاب

 • ناشر: مک‌گروهیل
 • عنوان فارسی: اصول طب داخلی هاریسون
 • عنوان انگلیسی: Harrison’s Principles of Internal Medicine
 • شابک: ۹۷۸۱۲۶۴۲۶۸۵۱۰
 • سال انتشار: ۲۰۲۲
 • ویرایش: ۲۱
 • نویسنده / نویسندگان: Dan Longo, Dennis Kasper, Larry Jameson, Anthony Fauci, Stephen Hauser, Joseph Loscalzo
 • زبان: انگلیسی
 • تعداد صفحات: ۴۱۳۳
 • نوع فایل: pdf
 • حجم فایل: ۲۶۰ مگابایت
 • گزارش خرابی لینک
 • حقوق ناشر – copyright

دریافت کتاب