پزشک سایت

پزشک سایت

شنبه, تیر ۳۰, ۱۴۰۳

پزشک سایت - راهنمای شما در مسیر سلامت و بهبود، با اطلاعات جامع پزشکی و مقاله های تخصصی

  • جراحی لازک (LASEK)
  • عینک‌های مخصوص پیرچشمی
  • پیرچشمی: علل، علائم و درمان‌ها
  • فشار چشم
  • الکتروکاردیوگرام و کاربردهای آن
  • تامپوناد قلبی و درمان آن

در تماس باشید

کتابهای تشخیص افتراقی

کتاب تشخیص های افتراقی چرچیل ۲۰۱۴ ویرایش ۴

کتاب تشخیص های افتراقی چرچیل ۲۰۱۴ ویرایش ۴

تشخیص های افتراقی چرچیل ۲۰۱۴ ویرایش ۴

دانلود رایگان کتاب تشخیص افتراقی چرچیل ۲۰۱۴ (Churchill’s Pocketbooks of Differential Diagnosis) ویرایش ۴ با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). کتاب تشخیص افتراقی چرچیل یک کتاب جیبی و بسیار کارآمد است که در ۹۶۳ صفحه توسط انتشارات الزویر (elsevier) به چاپ رسیده. این کتاب دارای مهم ترین تشخیص های افتراقی بر اساس علائم و نشانه های بیماری ها می باشد.

معرفی کتاب تشخیص افتراقی چرچیل ویرایش ۴

کتاب جیبی تشخیص افتراقی چرچیل ویرایش ۴ که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد، آخرین نسخه از این کتاب می باشد که به رایگان برای دانلود قرار گرفته است. در ابتدای این کتاب، کلیه علائم و نشانه هایی که یک بیماری ممکن است با آن ها به پزشک رجوع کند به ترتیب حروف الفبا نوشته شده اند سپس برای هر کدام از این علائم، تشخیص های افتراقی به طور کامل توضیح داده شده اند.

[download]مبانی طب داخلی سیسیل[/download]

به عنوان مثال در صفحه ۸ این کتاب علائم درد پستان، درد قفسه سینه و کلابینگ نوشته اند و برای هر کدام از این علامت ها، علت، نحوه شرح حال گیری، معاینه فیزیکی و بررسی های عمومی و اختصاصی توضیح داده شده اند.

این کتاب برای دانشجویان پزشکی، اینترن ها و رزیدنت ها بسیار کار آمد است و صرفا با دانستن علائم بیماری می توانند تشخیص های افتراقی و نیز معاینات فیزیکی مربوطه را به خوبی مد نظر قرار دهند. کتاب تشخیص افتراقی چرچیل از بهترین کتاب های آموزش پزشکی می باشد.

بخشی از کتاب پزشکی تشخیص افتراقی چرچیل

در ابتدای کتاب لیستی از علائم و نشانه های بیماری ها وجود دارد و برای هر کدام از این علائم، یک سری علل، معاینه فیزیکی و بررسی های عمومی و اختصاصی نوشته شده است. به عنوان مثال در مورد درد قفسه سینه، ابتدا یکسری علل شایع شامل علل قلبی نظیر آنژین ها، انفارکتوس میوکارد، پریکاردیت و دایسکشون آئورت و نیز علل گوارشی، ریوی و عضلانی اسکلتی ذکر شده.

در ادامه به شرح حال گرفتن از بیماری که دچار درد قفسه سینه شده پرداخته و انواع درد قفسه سینه را توضیح داده. مثلا درد ناشی از آنژین یک درد مبهم و با احساس فشار بر قفسه سینه است در حالی که درد ناشی از دایسکشن آئورت بسیار تیز و با احساس پارگی است.

سپس به نحوه انجام معاینه فیزیکی مرتبط با دردقفسه سینه پرداخته، مثلا اندازه گیری دمای بدن، ضربان قلب، فشار ورید ژوگولار (JVP) و … . و در ادامه به بررسی های عمومی و اختصاصی که باید در بیماری که با درد قفسه سینه مراجعه کرده انجام شود، پرداخته است.

در کل کتاب پزشکی تشخیص افتراقی چرچیل ویرایش ۴ یکی از بهترین کتاب های تشخیص افتراقی پزشکی می باشد که می تواند شما را در امر تشخیص و درمان بیماری ها یاری دهد.

دریافت کتاب

img
نویسنده

زهرا ق

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. زمینه‌های مورد نیاز مشخص شده‌اند.