اطلاعات تماس

کرمان ، بلوار قدس

ما همه روزه در دسترس هستیم

تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ 2013 ویرایش 7

, کتاب تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ 2013 ویرایش 7

دانلود رایگان کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی یا رادیولوژی آرمسترانگ 2013 ویرایش 7 (Diagnostic Imaging) با لینک مستقیم و فرمت pdf (پی دی اف). کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی 2013 در 523 صفحه تمام رنگی نوشته شده است. در ایران این کتاب با عنوان رادیولوژی آرمسترانگ شناخته می شود که یکی از مهم ترین کتاب های پزشکی آموزش رادیولوژی برای دانشجویان پزشکی محسوب می شود. این کتاب به رایگان و با فرمت pdf برای دانلود قرار داده شده است.

معرفی کتاب رادیولوژی آرمسترانگ 2013 ویرایش 7

کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی 2013 که توسط پیتر آرمسترانگ نوشته شده است یکی از مهم ترین کتاب های آموزشی رادیولوژی برای دانشجویان پزشکی است. این کتاب تا مدت ها به عنوان رفرنس آزمون های پره اینترنی و رزیدنتی مورد استفاده قرار می گرفت.

[download]فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال[/download]

کتاب رادیولوژی آرمسترانگ 2013 در 523 صفحه تمام رنگی نوشته شده است. در ابتدای کتاب به توضیح مسائل تکنیکی در تصویربرداری پزشکی پرداخته شده است. انواع روش های تصویربرداری اعم از رادیوگرافی، سی تی اسکن (CT Scan)، سونوگرافی، MRI و … . و همچنین اصول و نحوه تصویربرداری از بیماران به طور مفصل گفته شده است.

فصول کتاب اصول تصویربرداری تشخیصی آرمسترانگ 2013

کتاب رادیولوژی آرمسترانگ 2013 که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است شامل 17 فصل می باشد. در ابتدا کتاب به بررسی تکنیک ها و روش های تصویر برداری پرداخته و نحوه تصویربرداری در پزشکی و اصول آن را به خوبی توضیح داده است.

در ادامه در هر فصل به بررسی بخشی از بدن از منظر رادیولوژی پرداخته است. رادیوگرافی، سی تی اسکن (CT Scan)سونوگرافی، MRI و سایر روش های تصویربرداری از قسمت های مختلف بدن را توضیح داده و علائم و نشانه های بیماری ها در هر کدام از روش های تصویربرداری را بطور مفصل بررسی کرده است.

قفسه سینه، شکم، لگن، مغز، دستگاه تناسلی، استخوان ها، مفاصل و رادیولوژی مداخله ای فصل های اصلی این کتاب را تشکیل می دهند.

فصل قفسه سینه یکی از مهم ترین فصل ها برای دانشجویان پزشکی است. کتاب رادیولوژی آرمسترانگ 2013 بطور مفصلی به توضیح CXR یا رادیوگرافی قفسه سینه (Chest X-Ray) و سی تی اسکن قفسه سینه پرداخته و نشانه های بیماری های مختلف نظیر سرطان ریه، پنومونی، ندول های ریوی، بیماری های قلبی، توده های مدیاستن و … را بطور کامل و با استفاده از تصاویر بررسی کرده است.

همچنین در بخش شکم و لگن به بررسی انواع بیماری ها اعم از بیماری های کبدی نظیر آبسه کبد، سرطان کبد، همانژیوم کبدی، بیماری های پانکراس، کلیه ها، کیسه صفرا، روده ها، معده، حالب و مثانه پرداخته است. و بصورت کاملا تخصصی به توضیح علائم هر بیماری در تصویربرداری های مختلف و نحوه تشخیص هر یک از آن ها پرداخته است.

یکی از مهم ترین فصول این کتاب، رادیولوژی مداخله ای یا اینترونشن می باشد که مبحثی نسبتا جدید و جالب در علم پزشکی محسوب می شود. رادیولوژی مداخله ای یکی از بهترین روش های درمان بسیاری از بیماری ها بدون عمل جراحی باز است که پیشرفت شگرفی را در علم پزشکی به همراه داشته است.

دریافت کتاب

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *