اطلاعات تماس

کرمان ، بلوار قدس

ما همه روزه در دسترس هستیم

بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25

, کتاب بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25

دانلود رایگان کتاب بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25 (Williams Obstetrics) با فرمت pdf (پی دی اف) و لینک مستقیم.

کتاب بارداری و زایمان ویلیامز در کنار کتاب بیماری های زنان ویلیامز، مجموعه ای بسیار ارزشمند در زمینه بیماری های زنان، بارداری و زایمان را تشکیل می دهند. این کتاب ها از جمله رفرنس های اصلی رشته زنان و زایمان می باشند. آخرین ویرایش این کتاب مربوط به سال 2018 بوده که توسط انتشارات مک گروهیل در 2049 صفحه چاپ شده است و با فرمت پی دی اف و به رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار گرفته است.

معرفی کتاب بارداری و زایمان ویلیامز

کتاب بارداری و زایمان ویلیامز که با نام مامایی نیز شناخته می شود از جمله کتاب های اصلی مرجع در رشته زنان و زایمان و مامایی می باشد. این کتاب حاوی هزاران تصویر، نمودار، جدول و … است و بطور مداوم هر چندسال یکبار بطور کامل و با مقاله های علمی بروز رسانی می شود.

این کتاب مطالب خود را با اصول پایه ای و اساسی مامایی و بارداری نظیر آناتومی و فیزیولوژی مادر، مراقبت قبل لقاح و پره ناتال، لیبر، خونریزی در بارداری، پرفشاری خون و اکلمپسی و… آغاز کرده است، سپس به پایه های علم مامایی بالینی و با تاکید خاص بیوشیمی و فیزیولوژیک تولید مثل زنان مطالب خود را پرورش داده است.

در این بین باید گفت که برای آگاهی دقیق از علم بارداری و زایمان باید به علم جنین شناسی نیز مسلط بود لذا دانلود و مطالعه کتاب جنین شناسی پزشکی لانگمن را به شما توصیه می کنیم.

ویژگی های ویراست 25ام

ویراست بیست و پنجم کتاب بارداری و زایمان ویلیامز که در سال 2018 منتشر شد را می توان یکی از مهم ترین ویراست های این کتاب دانست. در این نسخه، مسائل اساسی و مشکلاتی که هم اکنون در علم مامایی وجود دارند نظیر لیبر پره ترم، پره اکلامپسی و عفونت ها به خوبی توضیح داده و بر اساس پیشرفت های علمی اصلاح شده اند.

در نسخه 2018 کتاب بارداری ویلیامز همچنان بطور مفصل به اصول پایه مامایی مانند آناتومی و فیزیولوژی مادر، مراقبت قبل از بارداری و پره ناتال، ليبر، زایمان و دوره نفاس پرداخته شده است و عوارض زایمانی مانند لیبر پره ترم، خونریزی های دوران بارداری و زایمان، فشارخون در بارداری و بسیاری از موضوعات دیگر را به طور کامل توصیف نموده است.

در ادامه ی کتاب، در مبحث طب مادری – جنین ( Maternal fetal medicine) بسیاری از اختلالات طبی یا جراحی را که ممکن است در مسیر بارداری اتفاق بیفتد، گفته شده است. همچنین نویسندگان این کتاب، بیمار دوم، یعنی جنین را مورد توجه خاص قرار داده اند و یک فصل کامل کتاب به تشخیص و درمان اختلالات جنینی اختصاص داده اند.

کتاب مامایی ویلیامز 2018: بروز و غنی از تصاویر

نسخه 2018 کتاب بارداری ویلیامز با بیش از سه هزار مقاله جدید تا سال ۲۰۱۷ به روز رسانی شده و بیش از ۹۰۰ تصویر در کتاب جدید آورده شده است. این تصاویر، سونوگرافی ها، تصاویر MRI، فتوگراف ها، میکروگراف ها و نمودارها تقریبا در تمام موارد با کیفیت بالا و کاملا رنگی، که بخش اصلی کار هنری کتاب را نقاشان طبی به تصویر کشیده اند عرضه شده است.

همچنین مانند گذشته در نگارش این کتاب از گاید لاین های امروزی که توسط سازمان های تخصصی و آکادمیک مانند کالج متخصصان زنان و مامایی آمریکا (ACOG) انجمن طب مادری و جنین، موسسه ملی سلامت و موسسه ملی سلامت کودک و توسعه انسانی همچنین سازمان های کنترل پیشگیری از بیماری ها و سایر منابع معتبر ارائه شده، استفاده شده است.

[download]کتاب زنان و زایمان و بارداری بکمن و لینگ[/download]

بسیاری از این داده ها به صورت حدود ۱۰۰ جدول خلاصه شده است که در این جدول ها اطلاعات به صورت خوانا و آسان داده شده است. به علاوه در این کتاب الگوریتم های مختلف تشخیصی و درمانی برای دسترسی سریع استفاده کننده گان آورده شده است.

, کتاب بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25

سرفصل های کتاب

کتاب بارداری و زایمان ویلیامز 2018 که به رایگان برای دانلود قرار داده شده است در 11 بخش اصلی زیر طبقه بندی شده است:

 1. فیزیولوژی و آناتومی مادر
 2. اصول جنین شناسی: جفت و امبریوژنز
 3. مراقبت های پیش بارداری و زایمان
 4. جنین و مادر
 5. عوارض بارداری زودرس
 6. لیبر
 7. فرآیند زایمان
 8. نوزاد تازه متولد شده
 9. دوران نفاس
 10. عوارض بارداری و زایمان
 11. عوارض طبی و جراحی بارداری

به شما پیشنهاد می کنیم که کتاب درسنامه کامل نلسون کودکان را که فصل نوزادان نیز در آن گنجانده شده است دانلود و مطالعه کنید تا در بحث نوزاد تازه متولد شده راهنمای کاملی در اختیار داشته باشد. در ادامه می توانید کتاب مامایی یا بارداری و زایمان ویلیامز 2018 ویرایش 25 را به رایگان و با لینک مستقیم و فرمت پی دی اف pdf دانلود کنید.

دریافت کتاب

به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *